کتاب های Leopold Kozeluch

Praha Cesky Rozhlas, Praha Cesky Rozhlas,لیست Leopold Kozeluch,کتاب Leopold Kozeluch,منابع Symfonie A dur Symphony in A major,file of Symfonie A dur Symphony in A major

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رد شدن لایحه مبارزه با پولشویی دولت را با مسئله مواجه می‌کند

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: جهت برطرف ایراد شورای نگهبان باید نشست یکسان سه قوه جهت لایحه مبارزه با پول‌شویی تشکیل شود که آیا راه پیموده، دو

رد شدن لایحه مبارزه با پولشویی دولت را با مسئله مواجه می‌کند

رد شدن لایحه مبارزه با پولشویی دولت را با مسئله مواجه می کند

عبارات مهم : نگهبان

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: جهت برطرف ایراد شورای نگهبان باید نشست یکسان سه قوه جهت لایحه مبارزه با پول شویی تشکیل شود که آیا راه پیموده، دوباره پیموده شود یا خیر. این ها از مواردی است که در نشست یکسان سه قوه باید تصمیم گرفته شود.

به گزارش اعتمادآنلاین، بنا بر گفته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، اعضای شورای نگهبان صرف نظر از ایرادات ماهیتی مصوبه اصلاح قانون مبارزه با پول شویی که جزء مصوبات چهارگانه موسوم به FATF هست، اعلام کردند با توجه به اینکه لایحه قضایی است و باید از سوی مدیر قوه قضاییه اعلام و ارجاع شود، آن را مغایر قانون اساسی تشخیص دادند.

در تصویر العمل به رد لایحه مبارزه با پول شویی حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و مدیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جهت مجلس تفاوتی ندارد که لایحه از سوی چه کسی ارجاع شود، چه دولت و چه قوه قضاییه. مجلس در قالب قانون اساسی و نظرات کارشناسی خود لوایح را بررسی می کنند و این روند طی شده است و در حال حاضر بخشی از این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

وی ادامه داد: اینکه شورای نگهبان اعلام کرده این لایحه را باید قوه قضاییه ارجاع دهد به هرحال در مکانیسم بین سه قوه باید مطرح و گردش کارش مشخص شود. یعنی دوباره این لایحه را مدیر قوه قضاییه تقدیم مدیر مجلس کند. این کارها در سازوکارهای بین سه قوه باید شکل بگیرد ولی به نظر می رسد که این عنوان یک بحث گردش کاری است.

این نماینده مجلس تأکید کرد: در مجلس بحث های متعددی بر روی قوانین fatf انجام شده است و چند جلسه هم مجمع تشخیص مصلحت نظام این لایحه را بررسی کرده و در حال حاضر نیز منتظر هستیم که ببینیم آیا در مذاکره بین سه قوه در عنوان گردش کار پرسشها دیگری مطرح می شود و یا ایرادت شورای نگهبان باید برطرف شود.

فلاحت پیشه گفت: لایحه پول شویی جنبه قضایی دارد و مدیر قوه قضاییه باید این لایحه را می داد ولی واقعیتی که وجود دارد این است که دولت خودش را دارای محدودیت زمانی می داند و باید این لوایح تعیین وظیفه شود. رد این لایحه با توجه به محدودیت زمانی، دولت را دوباره با مسئله مواجه می کند. باید درنهایت در خصوص این لایحه در جلسه سران سه قوه تصمیم گرفته شود که آیا از ابتدا برگشت می خورد و بعد از ارجاع به وسیله قوه قضاییه مجدداً در دستور کار مجلس قرار می گیرد یا خیر. این ها مواردی است که حتماً به منظور اینکه وقت زیادی را سپری می کند جهت دولت اولویت نیست. ضمن اینکه قوه قضاییه هم برنامه ریزی خودش را انجام می دهد.

وی تأکید کرد: اعتقاد دارم جهت برطرف ایراد شورای نگهبان باید یک نشست یکسان سه قوه جهت لایحه مبارزه با پول شویی تشکیل شود که آیا راه پیموده، دوباره پیموده شود یا خیر. این ها از مواردی است که در نشست یکسان سه قوه باید تصمیم گرفته شود.

رد شدن لایحه مبارزه با پولشویی دولت را با مسئله مواجه می‌کند

واژه های کلیدی: نگهبان | قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs