کتاب های Leopold Kozeluch

Praha Cesky Rozhlas, Praha Cesky Rozhlas,لیست Leopold Kozeluch,کتاب Leopold Kozeluch,منابع Symfonie A dur Symphony in A major,file of Symfonie A dur Symphony in A major

گت بلاگز اخبار بین الملل کشف رسوب مواد هسته‌ای ذوب شده است در فوکوشیما

کارشناسان بعد از بررسی تصویرهای به دست آمده از یک ربات زیر آب در منطقه فوکوشیما می‌گویند که رسوب موجود در این آب‌ها احتمالا مواد هسته‌ای ذوب شده است است.

کشف رسوب مواد هسته‌ای ذوب شده است در فوکوشیما

کشف رسوب مواد هسته ای ذوب شده است در فوکوشیما

عبارات مهم : آلودگی

کارشناسان بعد از بررسی تصویرهای به دست آمده از یک ربات زیر آب در منطقه فوکوشیما می گویند که رسوب موجود در این آب ها احتمالا مواد هسته ای ذوب شده است است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، یک ربات روز شنبه بعد از جستجو در اعماق آب های منطقه فوکوشیما تصاویری را ثبت کرده که وجود رسوب انبوه در این منطقه را نشان می دهد. احتمال می رود این رسوب مواد هسته ای ذوب شده است ای باشد که کف راکتور هسته ای فوکوشیما را پوشانده اند.

کشف رسوب مواد هسته‌ای ذوب شده است در فوکوشیما

این ربات دریایی مقادیر انبوهی از سنگ های گچ مانند سفت و لایه هایی به قطر یک میلی متر در انتهای فضای داخلی ساختمان مهم که پایه (pedestal) نام دارد، کشف کرده است که زیر هسته درونی پوشش ایمنی اولیه راکتور شماره سه نیروگاه فوکوشیما قرار دارد.

بنا بر اعلام شرکت پتکو (اپراتور نیروگاه فوکوشیما) این ربات روز جمعه به عنوان بخشی از تحقیقات سه روزه در این راکتور، جهت نخستین بار از وقت وقوع زلزله و سونامی در فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ وجود رسوب ناشی از مواد ذوب شده است را کشف کرد.

کارشناسان بعد از بررسی تصویرهای به دست آمده از یک ربات زیر آب در منطقه فوکوشیما می‌گویند که رسوب موجود در این آب‌ها احتمالا مواد هسته‌ای ذوب شده است است.

کارشناسان بعد از بررسی های انجام شده است که روز شنبه به آخر رسید، حدس می زنند که این رسوب مواد هسته ای ذوب شده است در راکتور باشند که کف آن را پوشانده است.

به نوشته گاردین، بررسی و تحلیل آلودگی های سوختی در هر سه راکتور آسیب دیده فوکوشیما جهت از کار انداختن و برچیدن نیروگاه مهم هست. تحقیقات راجع به سوخت ذوب شده است در دو راکتور دیگر نیروگاه به علت سطح بسیار بالای تشعشعات و خطرات آن متوقف شده است است.

در جریان این تحقیقات سه روزه، دوربین های راه اندازی شده است در این ربات نشان دهنده آسیب های جدی و فراوان ناشی از ذوب هسته مهم به علاوه آلودگی های سوختی و قطعه های راکتور آسیب دیده بودند که ثابت می کند روند از کار انداختن نیروگاه که دهه ها به طول خواهد انجامید چه میزان با چالش مواجه خواهد بود.

کشف رسوب مواد هسته‌ای ذوب شده است در فوکوشیما

سخنگوی تپکو تصریح کرد که ارزیابی رسوب ها جهت تعیین روش های پاک سازی و برچیدن به مدت وقت زیادی نیازمند است.

واژه های کلیدی: آلودگی | تحقیقات | نیروگاه | فوکوشیما | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs